Kosatce (Iris)

Nabízíme výběr těch nejlepších a nejkvalitnějších odrůd kosatců. Najdete zde bezproblémově rostoucí odrůdy kartáčkových kosatců  velkokvětých vysokých (s výškou mezi 70 až 120 cm), jejichž květy jsou velké, většinou zvlněné, jedno či vícebarevné, různě tečkované či čárkované, často nádherně vonné. Kvetou většinou v druhé polovině května. Do skalek, předzahrádek, obrub záhonů, jsou skvělé nízké či miniaturní skalkové kosatce s výškou 20 až 40 cm, které rozkvétají koberci 5 cm velkých květů. Bohatě kvetou od konce dubna do poloviny května. Vysoké velkokvěté i nízké skalkové kosatce jsou naprosto nenáročné, suchomilné a zcela mrazuvzdorné.
Kosatce sibiřské - mají nejraději vlhčí, humózní půdy, ale skvěle rostou téměř v jakékoliv půdě, na slunci i v polostínu, jsou vhodné pro každou zahradu. V ČR jsou zatím málo rozšířeny. Jejich trávovité listy rychle vytvářejí bohaté trsy s velkým počtem kvetoucích lodyh, dorůstají výšky 50 až 120 cm. Květy dlouho vydrží ve váze.
Kosatce spuriové - mohutné, 80 až 140 cm vysoké rostliny s 2 cm širokými rákosovitými listy a velkými květy, na půdu nenáročné, stanoviště na plném slunci. Květenství jsou velmi vhodná k řezu, dekorativní plodenství k sušení. Vysazujeme soliterně, nebo do smíšených trvalkových výsadeb. Tyto kosatce jsou v ČR téměř neznámé, zasloužily by si větší rozšíření i popularitu nejen kvůli kráse svých květů, ale i vzhledem k celkové odolnosti a nenáročnosti.

Objednávky přijímáme celoročně, prostokořenné rostliny kartáčkových kosatců (velkokvětých vysokých (TB) a nízkých (SDB) skalkových zasíláme Zásilkovnou nebo Českou poštou od poloviny července do konce září  (tj. v období, kdy nejlépe koření). Kosatce sibiřské zasíláme od března do listopadu, kosatce spuriové zasíláme celoročně (kromě období od poloviny května do září).
Pokud chcete objednat kartáčkové kosatce i pivoňky, je potřeba objednat pivoňky na zvláštní objednávce. Kartáčkové kosatce totiž zasíláme v létě. Pivoňky zasíláme  na podzim, po opadu jejich listů (říjen, listopad), nebo časně na jaře (březen). Společně s kosatci kartáčkovými lze objednávat kosatce sibiřské, denivky a hosty. Společně se sibiřskými kosatci lze objednávat kartáčkové i spuriové kosatce, pivoňky, denivky i hosty. Společně se spuriovými kosatci lze objednávat kartáčkové i sibiřské kosatce, pivoňky, denivky i hosty.


Minimální hodnota objednávky kartáčkových kosatců (z kategorií velkokvěté vysoké, nízké skalkové) je 1000,- Kč.

 

Pro zobrazení konkrétních kosatců si vyberte kategorii - kliknutím na obrázek.

Kontakt

Mgr. Miroslav Řičánek
Veletržní 674/5
603 00 Brno
info@irises.cz
tel: +420 737 183 790

O našem obchodu

E-shop je určen pro objednávky a dodání rostlin v rámci České a Slovenské republiky. Převážnou většinu nabízených rostlin dodáváme jako prostokořenné, tedy s volnými kořeny bez obalu. Některé rostliny jsou prodávány také jako kontejnerované.